תקציר מקומי – אוקטובר 2016

ברוכים השבים מחופשת אוקטובר! רק עוד 162 ימים לחופש המשמעותי הבא… אבל במקום להתרכז בעתיד ללא חופש, נדבר קצת על מה קרה בבלוג בחודש האחרון.

באוקטובר פורסמו 5 פוסטים מתוכם 3 תקצירים.

בתחילת החודש שיתפתי עבודה שעשיתי יחד עם גיא זומר על נתוני בריאות והקושי לזקק אותם לתובנות שיכולות לעזור לזהות מוקדים של בעיות בריאותיות, בעיקר כי פשוט לא אוספים מספיק נתונים. על אף הדלות בנתונים הצלחתי להוציא מהנתונים גרף מעניין על הקשר בין בריאות ועושר ברשויות המקומית.

במהלך החודש התעסקתי הרבה מאד עם תקציבים עירוניים במסגרת פרויקט שאני מעורב בו (יושק בקרוב), החלטתי לרכז את כל התובנות מההתעסקות בתקציבים לפוסט אחד.

(עודכן אחרי פרסום הפוסט): קיבלתי דו"ח מחברת נת"ע שמסביר את השיקולים מאחורי היציאה למכרז למטרו בגוש דן (אפילו די מהר). שיחררתי את הדו"ח ברשתות החברתיות בכדי לא להתנות את השחרור שלו בפוסט משלי ובעקבות זה הוציא אמיר שלו מהבלוג הרוכב לאוטובוסים פוסט שמסכם את הדו"ח. אמנם לא פוסט שלי, אבל פוסט חשוב.

נושאים נוספים שבהם עסקתי בחודש האחרון: מידע מגמתי/חסר ודיסאינפורמציה בפרסומים השונים שאנחנו רואים וקצת על ההשפעות שלהם. באותו תקציר דיברתי עוד קצת על מינהל לא תקין ברשויות המקומיות ועל כך שלדעתי הבחירות ב-2018 יהיו צומת חשובה בהבנה האם הסבלנות של הציבור הישראלי לשחיתות פקעה או לא. מתבשל לו פוסט מרוכז בנושא.
הצגתי מידע עדכני שמראה שוב שכאשר הרשויות מתמכרות לכספי הארנונה, הן יעדיפו את הכסף על פני דברים אחרים, כמו למשל, בריאות התושבים.

האם הפוסטים הללו שינו משהו? הנה גרף שמראה מה עניין את הקוראים בחודש האחרון:

october-summary

  • כללי  – תקצירים ופוסטים בנושאים שאין להם קטגוריה ספציפית
  • כלכלה מוניצפלית – מרכז נושאים מהקטגוריות תכנון, ניתוח תקציבים, ערים ואיחוד רשויות
  • כלכלה עירונית – פוסטים בנושאים של כלכלת ערים
  • יוגב והשטויות שלו – העמוד של אודות ופוסטים בנושאים שחשובים לי, אבל אינם קשורים לכלכלה מוניציפלית או כלכלה עירונית

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s