תקציר מקומי – נובמבר 2016

עיקר העבודה על התקציבים העירוניים, לפני הגשתם לאישור ועדות הכספים ומועצת הרשות, נעשית בנובמבר. ההקצאות בתקציב המדינה סגורות ברובן (למעט העניין הפעוט של הארנונה הממשלתית), ההוצאות של הרבעון השלישי ברורות כך שיש הערכה טובה לגבי הביצוע התקציבי ואיך אפשר לשכוח – כבר יש כיוון כללי איזה הוצאות צריך לעשות בשביל להשאיר רושם טוב על התושבים לקראת הבחירות ב-2018.

במהלך נובמבר פירסמתי 7 פוסטים, מתוכם 3 תקצירים ועמוד חדש/ישן אחד.

החודש יצא לי להתעסק בבחירות מספר פעמים, שני מדורי בחירות במסגרת התקצירים המקומיים וגם יצירה של עמוד חדש/ישן המרכז את הידע שצברתי בליווי הבחירות לראשות העירייה ברמת השרון (במקור הוא שולב באתר שסגרתי). החל מחודש הבא אני אתחיל לפרסם יומן בחירות עם הפרסומים הנוגעים לפעילות של הרשויות המקומיות לקראת הבחירות. גם הקמתי לטובת זה קבוצה בפייסבוק שתאפשר לכל מי שהנושא בליבו לשתף פרסומים מרשויות ברחבי הארץ (יהיה לי קשה לאסוף הרבה מידע לבד). המטרה כרגע היא להגביר את החשיפה והמודעות של אנשים לפעולות של הרשויות שמטרתן האלקטורלית משמעותית יותר ממטרתן הציבורית.

החודש התעמקתי במינהל לא תקין ברשויות המקומיות ובעקבות פרסומו של דו"ח מבקר המדינה על הרשויות המקומיות לשנת 2016 גם התייחסתי לאתיקה בשלטון המקומי. שני הנושאים האלה, לדעתי, יהפכו להרבה יותר רלבנטיים בבחירות המתקרבות. למרות שלא מדובר על הנושאים בליבת העיסוק של הבלוג, היה חשוב לי לייצר עוגן לדיון עליהם, במיוחד אם בהמשך ארצה לדבר על ההשפעה הכלכלית שלהם על הרשויות "הנגועות".

סוף סוף התפנתי גם לסכם את הישיבה האחרונה של ועדת החקירה המיוחדת לאיחוד ת"א בת-ים תוך התמקדות בחוות הדעת הכלכליות שהוגשו לועדה. עכשיו נותר רק לחכות להמלצות. עוד באותו נושא (של איחוד רשויות/חלוקת הכנסות), באמצע נובמבר התחילה לעבוד הועדה הגיאוגרפית הראשונה שהוקמה במחוז חיפה. לו"ז הפעילות שמכתיב יו"ר הועדה עמרם קלעג'י מרשים ומקריאה ראשונה של אחד הפרוטוקולים (חלוקת הכנסות מתחם בז"ן) עושה רושם שהועדה הזאת קובעת רף גבוה לועדות שיוקמו במחוזות האחרים.

מה עוד קרה בחודש האחרון? הלמ"ס עידכנו את האשכולות של הרשויות וסידרו לאוצר חסכון לא רע בתקציבי החינוך והרווחה. תוכנית המתאר של חיפה קיבלה אישור עקרוני אחרי ההתנגדויות ואני הבאתי כמה הערות/הארות של חיפאים שהיו שמחים אם התוכנית הזאת הייתה עולה באש. הצעת החוק לביטול מעמד ערי עולים והקמת קרן ארנונה ממשלתית נידונה בועדת הכספים, ועוד כמה נושאים קצרים.

ואחרי כל הפוסטים האלה, מה באמת עניין את הקוראים והעוקבים של הבלוג?

november-summary

  • כללי  – תקצירים ופוסטים בנושאים שאין להם קטגוריה ספציפית
  • כלכלה מוניצפלית – מרכז נושאים מהקטגוריות תכנון, ניתוח תקציבים, ערים ואיחוד רשויות
  • כלכלה עירונית – פוסטים בנושאים של כלכלת ערים
  • יוגב והשטויות שלו – העמוד של אודות ופוסטים בנושאים שחשובים לי (כמו בחירות ברשויות המקומיות, מינהל תקין ואתיקה) אבל אינם קשורים לכלכלה מוניציפלית או כלכלה עירונית

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s