סיכום שנתי – 2016

שנת 2016 נגמרה ולמרות שהיא לא הטיבה יותר מדי עם כמה שמות מוכרים, עבור הבלוג השנה הייתה בכלל לא רעה וגם נשברו השיאים של שנה שעברה, בראשם מספר המבקרים באתר שהגיע ל-11,282 מבקרים יחודיים, צמיחה מ-7,711 משנה שעברה (46% יותר!).

במקום סיכום דצמבר, הנה סיכום של הפעילות בבלוג לשנת 2016.

השנה התחלתי לפרסם פוסטים שמסכמים התרחשויות שונות בארץ, בין אם פורסמו בעיתונים או שאני השתתפתי בהם. פורסמו כ-51 תקצירים (מתוך 70 פוסטים שפורסמו השנה) עם 50 צפיות ממוצעות לפוסט (השיא עומד על 114 צפיות). לא להיט, אולי בגלל זה אני גם פחות משקיע.

קראתי השנה את הספרים של ג'ין ג'ייקובס על כלכלת ערים, מה שהוליד קטגוריה חדשה "כלכלה עירונית". למרות שהיו לי הרבה מחשבות על ניתוח רשויות לפי העקרונות שהוצגו בספרים, הספקתי לכתוב רק על עפולה.

אחרי שנתיים של סיקור ועדת החקירה לאיחוד תל אביב בת-ים, היא הגישה את מסקנותיה. בספק אם נאמרה המילה האחרונה בנושא, אבל הפרק הזה בבלוג מאחורינו.

בתחילת השנה סיקרתי בבלוג נפרד את הבחירות ברמת השרון (הבלוג נסגר לפני חודשיים). את כל התובנות מאותו אירוע ריכזתי במדור חדש בבלוג "יומן בחירות" ובמקביל התחלתי לסקר את הפעילות ברשויות המקומיות לקראת הבחירות בשנת 2018 (ולא רק בחירות, גם נושאים שנוגעים למינהל תקין ואתיקה). זה אמנם מהווה רק 1.5% מהצפיות בבלוג, אבל אני משער שככל שנתקרב למועד הבחירות, זה יהפוך ליותר דומיננטי. (ויש גם קבוצה בנושא, אתם מוזמנים)

החלטתי סופית להוציא את הפוסט על תוכניות בניין העיר של רמת השרון מהבלוג. עדיין יש שאריות בסטטיסטיקה של הצפיות, אבל הנושא המרכזי של הבלוג, כלכלה מוניציפלית, חזר להיות התחום שמוביל את הצפיות.

ומה לקראת 2017?

אני צופה ששנת 2017 תתאפיין בהמשך השיח על איחוד רשויות, במיוחד לאור הקמתן של הועדות הגיאוגרפיות הקבועות והתמקצעותן ברשויות באזורי הפעילות שלהן. הארנונה גם תתפוס מקום לא קטן בתושמת הלב הציבורית (מסיבות שכבר ציינתי). חוץ מזה השנה אמורה לצאת הגרסה הבאה של נוסחת גדיש (שכנראה תיקרא נוסחת דהן) ומי יודע, אולי התיקצוב של הרשויות המקומיות יתחיל להשתנות לתיקצוב יותר נכון.

ועוד תחזית אחת – השנה נשמע יותר רשויות מדברות על כך שהסכמי הגג ימוטטו אותן אם ימשיכו במתווה הנוכחי. אני מתכוון לתרום את חלקי בעניין.

ואיך אפשר לסיים בלי איזה גרף או שניים

2016-summary

החתימה "העולמית" של הבלוג. 95% מהצפיות הן מישראל (המספר מתייחס לכלל הצפיות, כולל עמוד הבית שאותו אני לא סופר כצפיה בתכנים), אבל הבלוג שולח את זרועותיו לכל קצוות העולם, כולל לשכנים מלבנון (5 צפיות).

2016-map

ועוד גרף אחרון שמראה למה חשוב לשמור על יחסים טובים על גוגל ופייסבוק:

2016-leads

שתהיה לכולם שנה מצויינת! תודה לכל העוקבים 🙂

4 מחשבות על “סיכום שנתי – 2016

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s