ראש העירייה האחרון של בת-ים

מעשה שקרה ב-19/11/14 בחדר הישיבות של ועדת העיזבונות, משרד המשפטים ת"א.

מר יוגב שרביט, חוקר עצמאי בתחום הכלכלה המוניציפאלית:
…אני חושב שיש חלופה שלישית. החלופה השלישית הזאת מתחילה, קודם כל, מההחלטה של התושבים. לתושבים יש, כמו שנאמר, יש פה בחירות עוד מעט, אני חושב שצריך להיות פתק נוסף, התושבים צריכים להחליט אם הם רוצים איחוד או לא…

מר יוגב שרביט, חוקר עצמאי בתחום הכלכלה המוניציפאלית:
…במידה ותהיה החלטה של התושבים להתאחד, אז כן לכנס ועדה קרואה, שהתפקיד שלה הו להכין את העיר לאיחוד. וזה צריך להיות תהליך. צריך להיות צוות שילמד את ה, ילמד את התהליך וישלים את התוכנית מתאר בשיתוף עם הציבור וצוותים מתל אביב, אבל זה עדיין תהיה עיר בת ים. ההנהלה תהיה אחרת. וב – 2018, זה מועד הבחירות הבאות, יהיה בחירות לעיר מאוחדת. בהנחה שהתושבים יהיו נגד האיחוד, קודם כל צריך להקים מנגנון, שיטפל בליקויים הניהוליים….

מר מרדכי כהן, חבר ועדה:
אתה מבין את המשמעות של מה שאתה אומר? למעשה, הוא יבטל — הסמכות של הועדה הזאת, שפועלת מתוקף חוק, שמקנה לשר הפנים סמכויות לשנות לשיטה ראשית, להפוך את ישראל למדינה שהחלטות מהסוג הזה יתקבלו בסוג של פשרה, אומנם מוגבל, תל אביב או תושבי תל אביב ובת ים, ורק אחר כך, לאור התוצאה לפעול. זה מה שאתה אומר.

מר יוגב שרביט, חוקר עצמאי בתחום הכלכלה המוניציפאלית:
אני חושב שאפשר להכין את התוכנית פעולה גם לפני. קודם כל. דבר שני, אני מודע לעובדה שאולי לועדה אין את המנדט להחליט על זה, על האירוע הזה של בחירה מבחינת תושבי בת ים, אבל יש את האירוע עצמו, יש את הבחירות. זה לא מצב שקורה בכל עיר, שבאים מחליטים לאחד אותה.

לפני שלוש שנים ותשעה חודשים ישבתי בועדת שדנה באיחוד תל אביב ובת ים. זה היה חודשיים לפני הבחירות המיוחדות בבת ים ואני אמרתי לחברי הועדה, בינם ישב גם מרדכי כהן (שלימים מונה למנכל משרד הפנים), שלקראת הבחירות המיוחדות לראש הרשות בבת-ים משרד הפנים צריך להביא לידיעת הציבור את מצבה של הרשות המקומית, שההצבעה גם תתייחס לכך שייתכן ויהיה איחוד באופק.

משרד הפנים לא פעל לשתף את תושבי בת-ים במצבה של הרשות שלהם, לא הקים ועדה קרואה ואפשר לומר גם שהוא יזם פעולות שהובילו לדחייה של סיום הועדה והתוצאה -החלטה על איחוד בשנת 2023 ועלות לא מבוטלת של החזקת בת ים בהנשמה. החלטתי שבסיבוב הבחירות הזה חשוב שתושבי בת ים לא ילכו לקלפיות מבלי להבין שמרבית הבטחות הבחירות שקיבלו מרבים מנבחריהם שוות כקליפת השום, אז פירסמתי את הכתבה הבא בגלובס.

אחת ממטרות הבלוג הזה היא לצייד תושבים בשאלות הנכונות, מבוססות מידע. אני מקווה שהם ישתמשו בכתבה הזאת בדיוק בשביל זה -לעמת את נבחריהם עם המציאות של הרשות בה הם חיים.

מצרף את נתונים על בת ים ואת המסמך שמגדיר את תוכנית ההבראה לשנתיים הקרובות, כמו כן מצורף ההסכם שנחתם מול משרד הפנים.

מחשבה אחת על “ראש העירייה האחרון של בת-ים

  1. פינגבק: האזוריות החדשה והישנה בישראל | המדד המוניציפלי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s